تبلیغات
شهدای عشق - غرب از ایران اسلامی می‌ترسد نه از ایران هسته‌ای

شهدای عشق

بزرگ مردتاریخ

جستجو
لوگو دوستان

 پایگاه مقاومت بسیج نصر
جعبه حدیث

حضرت امام خامنه‌ای:


غرب از ایران اسلامی می‌ترسد نه از ایران هسته‌ای
سپاه نیوز: مقام معظم رهبری اظهار كردند: در محافل سیاسی و رسانه‌ای دنیا از خطر ایران هسته‌ای دم می‌زنند اما من می‌گویم اینها دروغ می‌گویند و فریب‌گری می‌كنند. آنچه كه آنها از آن می‌ترسند و باید بترسند،‌ ایران هسته‌ای نیست، ایران اسلامی است. ایران اسلامی است كه در اركان قدرت استكباری زلزله انداخته و اثبات كرده بدون تكیه بر آمریكا و قدرت‌های مدعی دنیا یك ملت می‌تواند به پیشرفت واقعی دست یابد و این درس بزرگی است و آنها از این درس می‌ترسند.

به گزارش سپاه نیوز؛ حضرت آیت‌الله خامنه‌ای در جمع با شكوه شركت‌كنندگان در مراسم سالروز ارتحال امام خمینی (ره) خاطرنشان كردند: این روز بهانه‌ای شد تا بار دیگر گرد هم جمع شویم و برای تجدید عهد و بیعت با امام (ره) بزرگوار، سیره و درس‌های امام را كه درس‌های انقلاب است برای روشن كردن راه آینده و تصحیح مسیرمان بازخوانی كنیم. مقام معظم رهبری با اشاره به 13 رجب سالروز ولادت امیرمومنان علی (ع) افزودند: امیرمومنان (ع) پدر امت بودند و مردم ما روز 13 رجب را روز پدر نامیدند. امام بزرگوار ما در حق این ملت و كشور پدری كردند. پدر امت یعنی مظهر مهربانی و رحمت، اقتدار، صلابت و شخصیت، استحكام شخصیت پدرانه در كنار محبت و مهربانی پدرانه.
ایشان با بیان اینكه امام خمینی (ره) علاوه بر اینها پدر جنبش بیداری اسلامی امروز در دنیای اسلام است، تصریح كردند: یكی از خطوط اصلی در سیره و منش امام (ره) كه امروز درباره آن قدری بحث می‌كنیم، دمیدن روح عزت ملی در كالبد كشور است.
مقام معظم رهبری خاطرنشان كردند: بحث درباره این حركت عظیم امام (ره) كه عزت ملی را در كشور و ملت ما زنده كرد، یك بحث متكی به واقعیات جامعه است. عزت به معنای ساخت مستحكم درونی یك فرد یا جامعه است كه او را در مقابله با دشمن و موانع، دارای اقتدار می‌كند و در چالش‌ها او را غلبه می‌بخشد.
حضرت آیت‌الله خامنه‌ای با اشاره به بحث قرآنی در ارتباط با عزت اظهار كردند: در منطق دنیا عزت واقعی و كامل متعلق به خداوند و متعلق به هر كسی است كه در جبهه خدایی قرار می‌گیرد و در مصاف بین حق و باطل و جبهه خدا و شیطان، عزت متعلق به كسانی است كه در جبهه خدایی قرار می‌گیرند؛ اگر چه منافقان و كافردلان آن را درك نمی‌كنند كه مركز عزت واقعی كجاست.
ایشان تاكید كردند: در منطق قرآن عزت را باید از خداوند طلب كرد كه مثل حصار محكم عمل می‌كند و نفوذ، محاصره و نابود كردن آن برای دشمنان دشوار می‌شود و هرچه این عزت را در لایه‌های عمیق‌تر وجود فرد و جامعه مشاهده كنیم، تاثیرات این نفوذ‌ناپذیری بیشتر می‌شود و كار به جایی می‌رسد كه همچنان كه از نفوذ دشمن سیاسی، اقتصادی محفوظ می‌ماند از نفوذ دشمن بزرگ یعنی شیطان نیز محفوظ می‌ماند و كسانی كه این حصار را ندارند در مقابل دشمن و شیطان نفوذ‌پذیر و شكست‌پذیر هستند.
مقام معظم رهبری افزودند: اگر عزت نفس در درون لایه‌های عمیق وجود انسان و جامعه نفوذ كرد، آن وقت شیاطین، هواهای نفسانی، شهوت و غضب در انسان اثر نمی‌گذارد. حضرت آیت‌الله خامنه‌ای با بیان اینكه ما امام (ره) را این گونه شناختیم افزودند: امام (ره) در طول حیات خود چه در حوزه علم و تدریس و چه در دوران مبارزه دشوار و چه در حوزه مدیریت و حاكمیت در همه اینها مصداق و توكل عزیز الرحیم بودند و به این خاطر كارهای بزرگی كه گفته می‌شد انجام شدنی نیست با طلوع امام، شدنی شد و همه سدها كه گفته می شد شكستنی نیست با حضور امام شكستنی شد.
ایشان تصریح كردند: امام (ره) علاوه بر اینكه خود مظهر عزت نفس و اقتدار معنوی بود، روح عزت را در ملت هم زنده كرد و این كار بزرگ امام (ره) بود. ملت ما با احساس عزتی كه از درس‌های امام و انقلاب آموخت توانست خود را كشف كند و چنین شد كه ما در این چند دهه بسیاری از تحقق وعده‌های الهی را با چشم خود دیدیم؛ غلبه مستضعفین بر مستكبرین، بی‌بنیادی قصرهای به ظاهر باشكوه مستكبران و بسیاری از اتفاقات دیگر.
رهبر معظم انقلاب با تاكید بر مساله عزت ملی خاطرنشان كردند: امروز یاد امام از همیشه زنده‌تر و میراث بزرگ امام جلوی چشم همگان است. ما در تاریخمان دوران های متفاوتی را گذرانده‌ایم. هم عزت داشته‌ایم و هم ذلت اما در این دوران طولانی 200 ساله منتهی به انقلاب یك دوران سخت تاریك ذلت را گذراندیم كه باید در تاریخ تعمق كرد و درس گرفت.
حضرت آیت‌الله خامنه‌ای به نشانه‌های این ذلت در طول 200 سال گذشته اشاره كردند و یادآور شدند: ما در تمام این دوران در حوزه سیاست یك ملت منزوی بودیم و در فعل و انفعالات منطقه و جهان هیچ تاثیری نداشتیم. در حوزه اقتصاد وضع ما روز به روز به طرف انحطاط بیشتر حركت می‌كرد و در حوزه علم و فناوری به كلی عقب‌مانده بودیم و هیچ دستاورد علمی‌ای كه قابل عرضه باشد، نداشتیم. در سیاست داخلی خود دستخوش سیاست‌های بیگانگان بودیم، استعمارگران بر حكومت‌های ما اثر می‌گذاشتند و دولت‌ها و حكومت‌های ما هیچ عكس‌العمل شایسته انسانی و افتخارآمیز از خود نشان نمی‌دادند و در حفظ حاكمیت ضعف خجالت‌آوری را در این دوران مشاهده كردیم.
مقام معظم رهبری در ادامه بیانات خود در مراسم بیست و سومین سالگرد ارتحال امام خمینی (ره)، با اشاره به دوران 200 ساله ذلت‌بار پیش از انقلاب یادآور شدند: انقلاب اسلامی ایران ورق را برگرداند و امام خمینی (ره) رهبر،‌ زمامدار و پیشوای این انقلاب بودند و بر این كار گماشته شدند كه روح عزت ملی را احیا كنند و فرهنگ "ما می‌توانیم" را كه فرهنگی قرآنی است به دهان مردم انداختند.
حضرت آیت‌الله خامنه‌ای در ادامه اظهارات خود اظهار كردند: با ورود ملت ایران به صحنه، رحمت الهی شامل حال این ملت شد و حركت بی‌وقفه آغاز شد كه این حركت به سمت عزت روبه‌جلو،‌ عزت‌آفرین گاهی كند و گاهی تند اما بدون وقفه بود.
ایشان افزودند: وقتی در ادبیات انقلابی امام خمینی (ره) نگاه می‌كنیم، تكیه اصلی بر احیای روح عزت و استحكام ساخت درونی ملت است كه این یك كار مقطعی نیست بلكه كار مستمر است كه ملت باید با عوامل ركود و ایستایی مقابله كند. عواملی وجود دارد كه انسان پیشرو را متوقف می‌كند كه برخی در درون خود انسان و برخی براساس تهدیدات دشمن است و اگر بخواهیم دچار ركود ذلت و عقب‌گرد نشویم باید حركت متوقف نشود كه در اینجا با مفهومی به نام پیشرفت روبرو می‌شویم و باید دائما پیشرفت كنیم.
رهبر معظم انقلاب اسلامی تاكید كردند: این عزت ملی، استحكام درونی و ساخت مستحكم بایستی در حال جلو رفتن باشد و ما را به پیشرفت برساند. این دهه به نام پیشرفت و عدالت نامگذاری شده است زیرا عدالت در دل پیشرفت است و پیشرفت تنها در مظاهر مادی نبوده بلكه در همه ابعاد وجودی است. ما باید در این جاده پیش برویم و هرگونه توقف ما را به عقب‌گرد می‌رساند.
در این قسمت از بیانات مقام معظم رهبری، مردم با سردادن تكبیر،‌ حمایت خود را اعلام كردند.
مقام معظم رهبری با بیان اینكه "ملتی كه از حقیقت عزت برخوردار شده و در جاده پیشرفت قرار گرفته است، اگر این نعمت را كفران كند در این صورت دنیا دوباره دوزخ شده و زندگی تلخ می‌شود و دوباره همان سختی و سیاهی دوران ذلت بر سر ملت‌ها می‌آید"، به نمونه‌های پیشرفت ملت ایران اشاره كردند و افزودند: یكی از نمونه‌های پیشرفت ایران، غلبه بر همه چالش‌های سیاسی، نظامی، امنیتی و اقتصادی در طول این 33 سال است. هدف دشمن از بین بردن موجودیت نظام بود كه ملت ایران بر این چالش‌ها پیروز شد. در این میدان كه یك روز دنیا در دست شرق و یك روز در دست غرب بود، ملت ایران توانست بر شرق و غرب پیروز شود و امروز كه بر حسب ظاهر دنیا در دست غرب گمراه است، ملت ایران توانسته است بر این غرب گمراه پیروز شود.
ایشان در ادامه بیانات خود خاطرنشان كردند: نمونه دیگر پیشرفت ملت ایران این است كه ما امروز از لحاظ قدرت سیاسی، تاثیرگذاری بر تحولات دنیا، حضور در فعل و انفعلات منطقه و حتی مناطق دیگر جهان از اول انقلاب به مراتب قوی‌تر هستیم و شواهد بسیاری در این زمینه وجود دارد. در همین راستا یكی از روسای جعلی رژیم صهیونیستی كه دشمن درجه یك ملت ایران است اعتراف می‌كند كه یك نیروی قدرتمندی وجود دارد كه خلاف جهت هدفهای ما پیش می‌رود و ایران، رهبری این جهت را در پیش گرفته است. همچنین این سیاستمدار درمانده و حیرت‌زده اعتراف می‌كند كه امروز پشت مرزهای ما خمینی خیمه زده است.
پس از این بخش از بیانات مقام معظم رهبری، مردم شعار "مرگ بر آمریكا" و "مرگ بر اسرائیل" سر دادند.
رهبر معظم انقلاب اسلامی افزودند: امروز ملت ایران توانسته با حضور، عزت و صلابت خود بر روی حوادث مهم جهان و منطقه‌ای تاثیرات ژرفی را بگذارد. همچنین از نمونه‌های دیگر پیشرفت ایران می‌توان به حجم خدمات عمرانی، آبادانی در این كشور پهناور اشاره كرد. در همه گوشه و كنار این كشور می‌توان خدمات عمرانی و سازندگی را به معنای وسیع كلمه مشاهده كرد كه سال به سال این خدمات رو به افزایش است. از جمله شاخص‌‌های پیشرفت می‌توان به این نكته اشاره كرد كه پیچیده‌‌ترین طرح‌‌ها، صنایع، سازه‌های مهندسی، كارخانه‌های فولاد و كارخانه‌های بزرگ تماما توسط متخصصان ایرانی و جوانان ساخته شده انقلاب انجام می‌شود. ما امروز در بسیاری از كارهای مهم در كشور هیچ احتیاجی به متخصصان خارجی نداریم.
مقام معظم رهبری در ادامه بیانات خود، به شتاب علمی جمهوری اسلامی ایران به عنوان یكی از شاخص‌‌های دیگر پیشرفت ملت ایران اشاره كردند و یادآور شدند: براساس گزارش‌های مراكز رسمی علمی دنیا، رشد علمی كشور ایران 11 برابر رشد متوسط دنیا است و در سال 2011 نسبت به سال گذشته 20 درصد افزایش یافته است و رتبه علمی ایران در برخی از حوزه‌ها مانند هسته‌یی، نانو، هوافضا و زیست‌فناوری بسیار درخشان است كه در دنیا به شكل معدودی وجود دارد.
حضرت آیت‌الله خامنه‌ای همچنین با اشاره به تحریم‌های اعمال شده از سوی غرب علیه جمهوری اسلامی ایران اظهار كردند: این تحریم‌های انجام گرفته بزرگترین كمك را به ما كرده است. یكی از مظاهر پیشرفت، مظاهر مردم‌سالاری اسلامی است كه باید به این رابطه توجه كرد كه نمهونه آن، انتخابات شورانگیز كشور مانند ریاست جمهوری در دوره‌های مختلف و انتخابات مجلس است. در طول این 33 سال 9 دوره مجلس شورای اسلامی بدون یك روز تاخیر، بدون هیچ حادثه اقتصادی و سیاسی در روز هفتم خرداد آغاز شده و این چیز كوچكی نیست.
رهبر معظم انقلاب در بخش دیگری از سخنان خود با بیان اینكه "كشور ما در حال پیشرفت در همه ابعاد در زیر پرچم اسلام و در سایه دعوت الهی این مرد بزرگ و انسان والا (امام خمینی) است"، تصریح كردند: این مرد بزرگ و جانشین به حق پیامبران و اولیاء الهی راه را در مقابل ملت ما باز كردند. حضرت آیت‌الله خامنه‌ای خطاب به مردم اظهار كردند: حال كه ما ركورد زدیم و پیشرفت كردیم، اگر دلمان را به آنچه كه تاكنون به دست آوردیم خوش كنیم، شكست خواهیم خورد و اگر توقف كنیم به عقب پرتاب خواهیم شد و اگر دچار غرور و خودشگفتی شویم به زمین خواهیم خورد.
ایشان همچنین خطاب به مسئولان كشور تاكید كردند: اگر ما مسئولان كشور دچار خود محوری،‌ تكبر و خودشگفتی شویم، تو دهنی خواهیم خورد؛ سنت الهی این است. در پی كسب محبوبیت نباشیم، دنبال تمتعات دنیوی نباشیم، دنبال پرداختن به اشرافی‌گری و تجملات نباشیم. ما مسئولان خودمان را حفظ كنیم؛ همچنان كه این مرد بزرگ خود را حفظ كرد.
مقام معظم رهبری با تاكید بر اینكه "در راه پیشرفت توقف ممنوع است"، تاكید كردند: خودشگفتی، غفلت،‌ اشرافی‌گری‌ و لذت‌جویی‌، به فكر جمع كردن زخارف دنیا افتادن، برای مسئولان ممنوع است و با این ممنوعیت‌ها است كه می‌توانیم به قله برسیم.
ایشان ادامه دادند: ما در دامنه حركت می‌كنیم و هنوز به قله نرسیدیم و فاصله داریم. آن روز كه ملت ایران به قله برسد، دشمنی‌ها تمام خواهد شد و معارضه‌های خباثت‌آلود به پایان خواهد رسید. ما با آن روز فاصله داریم و حركت را باید بی‌وقفه ادامه دهیم.
رهبر معظم انقلاب خاطب به مردم،‌ جوانان‌، دانشجویان،‌ علما و كسانی كه توانایی سخن گفتن و تاثیرگذاری با مردم دارند تصریح كردند: ما بایستی این حركت به سمت پیشرفت را بی‌وقفه ادامه دهیم. هم در زمینه سیاست هم در زمینه علم و فناوری و هم به خصوص در زمینه اخلاق و معنویت خود را اصلاح و تهذیب كنیم، عیوب‌مان را بشناسیم در صدد رفع آن برآییم.
حضرت آیت‌الله خامنه‌ای تاكید كردند: اگر این كار بكنیم، موانعی كه دشمنان ما بر سر راه ایجاد می‌كنند اثر نخواهد گذاشت و تحریم اثری ندارد و نمی‌تواند ملت ایران را از حركت به جلو بازبدارد. تنها اثری كه این تحریم‌های یكجانبه و چند جانبه بر روی ملت ایران می‌گذارد این است كه نفرت و دشمنی از غرب در دل ما عمیق‌تر می‌شود.
ایشان با تاكید مجدد بر بحث عزت ملی و با بیان اینكه "این جنبش‌های منطقه همه مرتبط با عزت ملی است"، خاطرنشان كردند: انگیزه همه اینها بازگشت به عزت ملی، عدالت اجتماعی و آزادی در سایه اسلام است. اینكه می‌گوییم بیداری اسلامی، این حرف پایدار و ریشه‌دار است. ماهیت جنبش‌ها این است.
رهبر معظم انقلاب یادآور شدند: غربی‌ها و حكومت‌های وابسته به غرب در این منطقه می‌خواهند صورت مساله را عوض كنند و به گونه دیگر القاء كنند به افكار عمومی البته این فایده‌ای ندارد. شخصیت‌های موثر و مردم باید مراقب باشند دور نخورند. كار بزرگی انجام دادند فضای سیاسی اجتماعی منطقه به طور اساسی تغییر كرده است.
ایشان تصریح كردند: در همین قدم اول فضای سیاسی منطقه تغییر پیدا كرده است. حال كه مردم غلبه پیدا كرده‌اند دیكتاتورترین و مستبدترین و ذلیل‌ترین آن قدرت‌ها در مقابل غربی‌ها دم از حقوق مردم و مردم‌سالاری می‌زنند. این معنایش آن است كه مردم سالاری امروز آنچنان به سكه رایجی در منطقه تبدیل شده است كه حتی آنهایی كه حاضر نبودند اسم مردم و حقوق مردم به گوش كسی برسد، امروز مجبور هستند برای جلب افكار عمومی دم از مردم سالاری و حقوق مردم بزنند.
مقام معظم رهبری با اشاره به وضعیت كشور مصر و تحولات این كشور افزودند: مصر كشور بزرگی است و دارای ملت كهنی است و یك منطقه اساسی در دنیا اسلام بود اما حاكمان فاسد و مزدور و ذلیل ملت مصر را تذلیل كردند و آن را به گنج استراتژیك رژیم جعلی و غاصب صهیونیستی تبدیل كرده بودند حال این گنج از دسترس غاصبان كشور فلسطین خارج شده است. 30 سال رژیم مبارك امنیت اسرائیل را تضمین كرد و حتی حاضر شدند یك و نیم میلیون مردم غزه را در یك زندان بزرگ نگه دارند و زیر بمباران صهیونیست‌های خبیث نگه دارند و راه عبور و مرور و هرگونه امكان حیاتی به غزه توسط رژیم مبارك بسته شد.
ایشان خاطرنشان كردند: حال رژیم مبارك سقوط كرده و رژیم صهیونیستی احساس لختی می‌كند دست پاچه و حیرت زده‌اند. این داد و بیدادهایی كه می‌بینید از قول سران صهیونیست نقل می‌شود. دم از حمله نظامی اینها حاكی از دست خالی، وحشت و حیرانی آنها است. می‌دانم در این شرایط از همیشه آسیب پذیرترند و هرگونه قدم كجی بردارند و هرگونه حركت ناشایستی انجام دهند مثل صاعقه‌ای بر سر خودشان فرود خواهد آمد.
مقام معظم رهبری با بیان اینكه "غربی‌ها و آمریكایی‌ كه پشتیبان‌های بی‌قید و شرط رژیم غاصب صهیونیستی بودند امروز از همیشه گرفتارتر هستند"،‌ تصریح كردند: امروز غرب با سیلی صورت خود را سرخ نگه داشته است. مشكلات مالی اقتصادی‌ و مشكلات اجتماعی در مواجه با مردم خود درمانده‌اند. چندین حكومت طرفدار آمریكا در اروپا ساقط شده‌اند. مردم اگر میدان پیدا كنند هرگونه نشانه استكبار آمریكایی را كه در اروپا مشهود است با حضور خود خواهند زدود.
ایشان افزودند: ملت‌ها از آمریكا متنفر هستند و آمریكا دچار بحران است؛ البته می‌خواهند این بحران را به آسیا،‌ آفریقا و خاورمیانه منتقل كنند و ضعف خود را با حادثه آفرینی در كشورهای دیگر بپوشانند.
حضرت آیت‌الله خامنه‌ای ادامه دادند: از جمله كارهای آنها این است كه می‌خواهند انقلاب‌های عظیم مردمی را به ضد خودشان تبدیل كنند و مردم را سرگرم كنند، اختلافات قومی،‌ مذهبی‌ و طایفه‌ای ایجاد كنند و ما باید هوشیار باشیم.
ایشان با بیان اینكه "امروز آمریكایی‌ها از تجربه انگلیسی‌ها در ایجاد اختلاف مذهبی بین شیعه و سنی استفاده می‌كنند"،‌ تصریح كردند: این جزو تخصص‌های انگلیسی‌ها است كه متخصص دشمنی انداختن بین گروه‌ها از جمله بین شیعه و سنی در دنیای اسلام هستند. آمریكایی‌ها امروز از تجربه آنها استفاده می‌كنند و به مجرد این كه در مقابل حركت مردم قرار می‌گیرند با یك ترفندی مساله مذهبی و تفرقه بین شیعه و سنی را مطرح می‌كنند. همه باید بیدار باشند و بفهمند توطئه دشمن و نقشه او چیست و به نقشه دشمن كمك نكنند.
مقام معظم رهبری در ادامه با بیان اینكه "حركت آمریكایی‌ها و غربی‌ها دیوانه‌وار است"، تصریح كردند: مساله هسته‌یی را بزرگ می‌كنند تا مسائل خود را از نظرها بپوشانند. به دروغ اسم سلاح هسته‌یی می‌آورند و مسائل را درشت می‌كنند تا ذهن‌ها و افكار عمومی را از حوادثی كه در آمریكا و اروپا می‌گذرد منحرف كنند و البته موفق نخواهند شد.
ایشان با بیان اینكه "نگاه ما به منطقه امیدوارانه است"، خاطرنشان كردند: این جنبش‌ها فرصتی برای برخی از كشورها به وجود آورده كه وارد مسائل منطقه شوند و دخالت‌های غرب پسند و آمریكا پسند كنند و به نیابت از آنها پول خرج كنند و سفر كنند اما ان‌شاء‌الله كشورهای انقلاب كرده به خصوص مصر به آرامش و ثبات بازخواهند گشت و دنباله‌های رژیم دیكتاتور نیز برچیده خواهد شد.
مقام معظم رهبری خاطر نشان كردند: البته در این حوادث منطقه،‌ مردم بحرین در مظلومیت مضاعف به سر می‌برند، حقیقتا مظلوم هستند و به وسیله رژیم مستبد و دیكتاتوری بی‌جهت ‌سركوب می‌شوند، اعتراض آنها با خشن‌ترین وضعیت پاسخ داده می‌شود در حالی كه آنها ابتدایی‌ترین نیازهای انسانی یك كشور مردم سالار را طلب می‌كنند.
ایشان افزودند: آنجا مساله شیعه و سنی را مطرح می‌كنند ولی بحث شیعه و سنی نیست، بحث یك ملت است كه تصادفا یك اكثریت 70 درصدی شیعه دارد. اگر 70 درصدشان مذهب دیگری داشتند باز هم قضیه همین بود فرقی نمی‌كرد. ملت ایران هم با حكومتی در افتاد كه به ظاهر شیعه بود.
رهبر معظم انقلاب با تاكید بر اینكه مساله را به اختلافات مذهبی می‌برند تا حق مردم را كتمان كنند گفتند: ان‌شاء‌الله همه مجاهدت‌ها به نتیجه خواهد رسید ولی باید مراقب باشیم آتش‌های قومی طایفه‌ای و فرقه‌ای دامن زده نشود. این خواسته ما و نصیحت ما به همه اطراف قضایاست.
حضرت آیت‌الله خامنه‌ای در پایان بیانات خود در جمع میلیونی زائران حرم امام خمینی (ره) تصریح كردند: بدون تردید آینده برای ملت‌های مسلمان و اسلام و مسلمین و برای ملت ایران از گذشته بهتر است.

منبعنوشته شده در یکشنبه 14 خرداد 1391 توسط معاونت فرهنگی
مقام معظم رهبری

درباره سایت
آرشیو مطالب
نویسندگان
ابر برجسب ها
آمار سایت
Nasr19